Skip to main content

Ereksiyon sağlayıcı gıdalar nelerdir?

Ereksiyon ilaçlarının alkolle eş zamanlı olarak alınması her ilaçta olduğu gibi sıkıntı yaratır. Ereksiyon Hapları , İlacın etkisinin azalmasının yanında karaciğer toksisitesini artırarak yan etkilerini daha fazlalaştırır. Diğer taraftan bir sildenafil ve vardenafil alkol ile etkinliği azalırken, tadalafilin ise alkol ile etkileşimi yoktur.

Ereksiyon sağlayıcı gıdalar nelerdir?

Ereksiyonu sağlamak için afrodizyak etkili gıdalar kullanılabilmektedir. Afrodizyak besinlerin arasında en bilineni ginsengtir. Bunun dışında avokado, çilek gibi meyveler de de afrodizyak etki yapabilmektedir.

Bol sebze, meyve ve lifli yiyeceklerden oluşan bir beslenme düzeni cinsel hayat için faydalı olacaktır. Cinsel isteği artıran; afrodizyak etkili bazı gıdaların tüketilmesi faydalı olabilir. Bu gıdalar hem enerji ihtiyacının sağlanmasında rol oynarlar, hem hormonal seviyenin (testosteron düzeyi) kontrolünü sağlarlar ve bu şekilde libidoyu artırırlar. Ayrıca, damar genişletici etkileri ile özellikle peniste kan akımını artırıcı etkileri vardır.

Cinsel gücü artıran gıdaların bir kısmını gruplandırarak belirtmek gerekirse:

Sebzeler:


Sarımsak; İçerisinde bulunan “allicin” adı verilen bir madde sayesinde penis kan akımının artmasında etkili olur.

Kuşkonmaz:B vitamini açısından zengindir.        

Brokoli:Zengin C vitamini içeriğine sahiptir. Antioksidan etkilidir ve libidoyu artırır.
Acı biber: İçerdiği “kapsaisin” sayesinde hem kan akımını artırır hem de mutluluk hormonu endorfin salınımını uyarır.

Maka turpu: Acı biber veya Şili biberi gibi Güney Amerika kökenli bir bitki olan Maka Turpu esas olarak Peru’da yaygın olarak tüketilmektedir.

Havuç: Zengin A vitamini kaynağıdır.

Mercimek ve kuru baklagiller: Protein, yağ, karbonhidrat ve B1 vitamini, sodyum, kalsiyum ve demir içerir.


Meyveler:


Avokado; B6 vitamini aracılığı ile testosteron düzeyini artırır. Ayrıca folik asit içeriği sayesinde enerji kaynağı olarak da rol oynar
Karpuz; Sitrülin amino asidi sayesinde kan damarlarında genişleme yaparak penis kanlanmasını artırır.

Böğürtlen:İçeriğindeki kimyasallar cinsel isteği artırıcı rol oynar.

Şeftali:Kanlanmayı artırır. C-vitamin içeriği yüksektir. Bu sayede antioksidan etki gösterir.
Greyfurt: C-vitamini içeriği ile cinsel gücü artırır. Ancak, greyfurt suyu ereksiyon ilaçlarının etkinliğini azaltmaktadır. Bu nedenle ereksiyon ilaçlarının greyfurt suyu ile birlikte alınması önerilmez.

Kayısı: A vitamini ve potasyum içerir.
Zeytin: A, C ve E vitaminleri yanı sıra zengin mineral içeriği ile önemli bir afrodizyaktır.
Bunların yanı sıra incir, elma, üzüm, çilek, muz diğer afrodiziyak etkili meyvelerdir.

Kuruyemiş ve tahıl vb. gıdalar:

Ginseng: Kan akımını artırarak cinsel isteği artırır.
Kabak çekirdeği; B, E, C ve K vitamin içeren kabak çekirdekleri testosteron düzeyini artırarak cinsel isteği kontrol eder.
Fıstık ; İçerdiği yoğun miktarda arjinin amino asidi ile kan damarlarını gevşeterek cinsel organın kan dolaşımını artırır.

Fındık: Lif, protein ve mineral bakımından zengidir.

Kabak çekirdeği: Çinko, potasyum ve kalsiyum bakımından zengindir. Anti-oksidan etkilidir. Sperm kalitesini artırır. Kolesterol düzeyini dengede tutar. Bu sayede testosteon seviyesinin ayarlanmasında ve libidonun düzenlenmesinde rol oynar.

Safran: Antik çağlardan beri afrodizyak etkisi bir baharattır.

Badem: Zengin çinko içeriğine sahiptir. Testsoteron seviyesini artırmasının yanı sıra sperm kalitesini de düzeltir.

Karanfil: Antik çağlardan beri bilinen güçlü bir afrodiziyakdır.
Zencefil:Damar genişletici ve anti-oksidan etkilidir.

Yulaf: İçerdiği L-arginin nitrik oksit seviyesini ve dolayısı ile kanlanmayı artırıcı etki göstermektedir.
Çam fıstığı: Yulaf gibi yoğun L-arginin içeriği ile nitrik oksit düzeyini artırarak kanlanmayı artırmaktadır.

Kakule: İçeriğinde bulunan sineole adlı kimyasal ile kan akımını düzenler.
Tarçın

Deniz Ürünleri:


İstiridye; Dopamin düzeyini artırarak libidoyu düzenler.
Karides:
Havyar: Çinko içeriği ile antioksidan etkilidir. Testosteron düzeyini kontrol eder. Libido ve sperm yapımı üzerine etkilidir.

Diğerleri:


Çikolata: Temel maddesi olan kakoa esas olarak anti-oksidan etkilidir. Ayrıca içeriğinde bulunan feniletlamin ile endorfin salınımı artırır ve libido ve cinsel hazzı uyarır.
Yumurta:Zengin protein ve B vitamini içeriği ile hem enerji ihtiyacını karşılar hem de libidoyu yükseltir.

Pekmez: İçeriğinde bulunan kalsiyum ve potasyum ile enerji ihtiyacını karşılanmasında, demir ile dokuların oksijen ihtiyacının temininde önemlidir.

Comments

Popular posts from this blog

How to Test Ceramic Disc Capacitor

Ceramic disc capacitors are units used to manage voltage for various dielectric functions in the computer industry. high voltage ceramic capacitor ,  The role of ceramic layers is to dissipate heat which may occur due to high voltage, while protecting the environment — both internal and external — from damage. With these capacitors, volumetric efficiency is inversely proportional to stability and accuracy, thus making the testing process difficult.Step 1 Testing ceramic capacitors is important, because, when exposed to high voltage, the capacitors may short out. If this occurs, your monitor may blink or be absent. You can solve this problem by replacing the ceramic capacitors all together. However, if you have the proper equipment you can test the ceramic capacitors.
Step 2 Use a digital multimeter to test a ceramic capacitor. If the voltage is constant, the capacitor functions properly. However, you cannot measure it properly if the ohmmeter's output and digital capacitance don…

How Should Shoes Actually Fit?

The Wall Street Journal’s senior style reporter Elizabeth Holmes Opens a New Window.  recently started her column Opens a New Window. New Dior Homme Collection  by asking a simple question: “When was the last time you had your foot measured to check your shoe size?” I promptly answered in my head and also possibly aloud, “Well, when my foot last stopped growing. Why would I need to do it again? I’m a grown adult human who pays the majority of my bills on time. I think I know how to buy and wear shoes.”


Apparently not. Holmes’s article goes on to explain how our feet have grown an average of two sizes since the 1970s in order to support us as the species grows taller, which is changing how shoes are designed, made, and sold by older, established brands. She also cites a recent U.K. study of more than 2,000 similarly grown adults, which proves that while sitcoms and stereotypes suggest it’s women who choose style over comfort, about a third of men are also wearing shoes that don’t prop…

Why we use X-Pac Materials in our Bags and Packs

We build our gear with a purpose, and the materials used are often the most important aspect. We have constructed some of our rough-and-tumble products with a material called X-Pac™, it's not only visibly durable, but built for the adventure ahead. Trust these products to hold up for the long haul.
Topo Backpacks at Seikk

The combination of X-Pac Ripstop Polyester, waterproof construction technology, and 210 denier nylon fabric face provides an ideal balance of weight and durability. Making for a great all around mountain companion, whether you are hiking, biking, climbing or skiing.


The X-Ply (diamond pattern) provides additional strength across the bias, traditionally the weakest part of the pack.

Dimension-Polyant, the manufacture of X-Pac material, sets the standard for all the high quality "trust with your life" fabrics used in sailcloth for yacht sails, dinghy sails, surf sails, surf kites, hang gliders, paragliders, hot air balloons, Topo Designs packs and much mo…